Bölgelerİlçelerİstanbul' un yerli turizm bölgesi Beykoz

İstanbul’ un yerli turizm bölgesi Beykoz

-

Reklam alanı - post 1spot_img

Beykoz kurye, İstanbul’un eski yerleşim yeri olan bir ilçesidir. Anadolu yakasının batısında, boğaz ve Karadeniz e kıyısı olan bir bölgedir. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yapılan sanayi ağırlıklı çalışmaların etkisiyle fabrikaların çoğalması sonucu genelde işçi kesimin tercih ettiği yerleşim yeri olan Beykoz, son yıllarda üst gelir seviyesi kesimden de talep görmektedir.

Batıdan İstanbul Boğazı, doğudan Şile kurye , kuzeyden Karadeniz ve güneyden de Çekmeköy kurye, Üsküdar kurye ve Ümraniye kurye ilçeleri ile çevrelenmiştir. Denize kıyısı olduğu için herhangi bir geçiş güzergahında değildir. Özellikle Kuzey marmara otoyolu ile bölgede bir hareketlilik te olmuştur.

Denizden başlayarak yükselen engebeli arazisini Riva kurye, Küçüksu kurye ve Göksu kurye dereleri ile bölünmüştür. Özellikle İlçe ve yakın çevresinde ılıman ve kısmen yağışlı iklim türü vardır. Sahil ve ormanlık alanları yaz mevsiminde sürekli yerli turist almaktadır. Özellikle Yakın çevreden gelen insanların şehirden gelmesi gereken ihtiyaçları için kurye kullanmaktadırlar.

Gezmek için ideal yerler

Beykoz kurye merkezindeki Abraham Paşa Korusu çeşitli turistik tesislerle yeniden düzenlenmiştir. Kanlıca kurye Mihrabad Korusu Boğaz manzaralı görünümüyle en gözde mesire alanları arasında yer almaktadır.

Anadolu Hisarı kurye Beykoz kurye ve Yalı köy kurye kadar birçok özel mülk bulunmaktadır. Bölgedeki tarihi yalılar, Boğaz görünümüne güzellik katmaktadır. Özellikle bu bölgeden Şehrin her yerine sürekli kurye kullanımı yapılmaktadır. Bireysel kullanan kurye ihtiyacı da bu bölgede sıkça kullanılmaktadır.

Anadolu Kavağı kurye, Anadolu Feneri kurye, Poyraz Köy kurye, Riva kurye önemli turistik yerlerdir. Cumhuriyet Köyü, Değirmen Dere kurye, Bozhane, Göllü Köyü, Akbaba köyü kurye yerel yerleşim bölgeleridir. Polonezköy kurye en çok ilgi çeken mesire alanlarıdır.

Akbaba Köyü’nde bulunan Akbaba Sultan Türbesi ve Mescidi, Anadolu Kavağı Yuşâ Tepesi’ndeki Yuşâ Türbesi, Kanlıca’daki İskender Paşa Türbesi ve Camii, Dereseki Köyü’ndeki Kırklar Baba Türbesi, Orta Çeşme’deki Uzun Evliya Türbesi çok sayıda ziyaretçi çeken yerledir. Türkiye’de Kültür ve Tabiatı Koruma Vakfı’nın belirlediği anıtsal ve korunmaya değer ağaçlar dan Kaymak Donduran da 200 yaşındaki Kestane Ağacı, Beykoz Çayırı’ndaki 200 yaşındaki Çınar Ağaçları örnek verilebilir.

 

Görsel alıntıdır

reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

Hızlı Kurye Gerçekten Hız Yapar Mı

Bildiğimiz üzere zaman, kuryelik için çok önemli bir kavram. Öyle ki çoğu insan kuryelerin zamana karşı yarıştığını düşünür. Bu fikir kısmen doğru olsa da onların trafikte tehlikeli derecede hızlı hareket ettiğini akıllara getirir. Malesef kuryelerle ilgili aşırı hız üzerinden bir algı yapılıyor. Bunu haberlerde sıkça görüyoruz. Ama bu durum düşündüğünüzden biraz daha farklı.

Değişen hava şartları ve kurye

İklim şartları ne kadar değişse de mevsimler bir şekilde kendini gösteriyor. Kış mevsimi ve kurye ayrılmaz ikili olarak yine karşımıza çıkıyor. Okulların açılması ile daha da artan trafikte kurye hizmeti ihtiyacı katlanarak devam ediyor.

Kurye ile İlgili Gördüklerimiz

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, kuryeler daha çok dikkat çeker oldu. Öyle ki herkesin ağzında kurye kelimesi...

Seri kurye olmanın kriterleri nelerdir?

Moto Kurye olabilmenin koşulları nelerdir? Karşımıza çıkan her kurye işini iyi yapabilir mi? Kurye olabilmek bu kadar kolay mı?
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!