Maltepe de Kurye Nasıl Çağrılır

0
264

Maltepe de kurye anadolu yakasında gelişmiş bir bölge olan Maltepe yi kapsamaktadır. Denize kıyısı olan ve sınırlarında aydos ormanlarının bir kısımnı barındıran bir ilçedir. E5 ana yolu üzerindeki plazalardan oldukça sık kayırt alınmaktadır. Bu bölgedeki kurye talepleri yoğunluğa göre karşılanmaktadır.

Maltepe ilçesi Sahil kesimi ile Marmara denizine bitişik tir. Mevsim itibariyle yaz mevsimlerinde daha yoğunlaşmaktadır. Kartal ve Kadıköy ilçeleri arasında kalmış olsada dikey yapılaşma ile nüfusu artmaktadır. Nüfus artışı ise kurye ihtiyacını arttırmaktadır. Maltepe bölgesi İstanbul un her yerine kayıt çıkabilen bir bölgedir.
Yenilenen süreyyapaşa devlet hastanesi ile eczane ve sağlık kuryesi ihtiyacını da arttırmıştır.

E5 anayolun üst kısmında kalan Marmara üniversitesi yerleşkesi gün içerisinde de yoğunluk oluşturmaktadır. Orman bölgesinde bulunan Maltepe üniversitesi de aynı oranda kurye çağrısı bırakmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan 7 üniversite gün içerisinde kurye trafiği oluşturmaktadır.
Özellikle bu bölgedeki büyük sitelerden gelen kurye kayıtları şehrin her tarafına dağılmaktadır. Her ne kadar ilçe sınırlarının büyük bölümü ormanlık olsada Başı büyük ve Büyükbakkalköy mevkileri bu binalara ev sahipliği yapmaktadır.

Eski ve yerleşik bölgeler

Küçükyalı kurye , idealtepe kurye gibi eskiden beri yerleşimin var olduğu bölgelerde ikamet ve işyeri sayıları fazla görülmektedir. bu bölgelere dışarıdan gelen kurye sayısı da oldukça fazladır. Sürekli bir devir daim olan bölge maltepe ilçesi olmaktadır.

E-5 üzerinde bulunan sanayi bölgeleri ise parça ve ekipman taşımacılığı ile öne çıkmaktadır. Maltepe 500 bin üzerindeki nüfusu ile İstanbul da yoğun kurye programına uyan bir ilçe özelliğindedir.
Çvresinde bulunan ilçeler ile iş trransferi yapılabilmektedir. Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerine de sınırı bulunmaktadır. Önemli mahalleleri Gülsuyu kurye , Zümrütevler kurye , aydınevler kurye ve cevizli kurye olarak kayıtlar verebilmektedir.

Sabah ve akşam mesai saatleri sınırlarında ilçeye araç la giriş yoğun trafikten mümkün olmamaktadır. Bu yüzden kurye ihtiyacı bu saatleerde daha da artmaktadır.  kurye bu saatlere özel kuryeler bulundurarak gecikmelerin önüne geçmeyi planlamakdatır.
Her zaman önemli olan iş ve işçi sağlığı ön planda tutularak zaman kayıplarının önüne geçebilmektir.