Kurye Çantası Moto Kuryelerin Olmazsa Olmazı

Motosiklet kullanan bireylerin korunmak için kask, dizlik, gözlük, kurye çantası, rüzgarlık gibi ekipmanlara ihtiyacı vardır. Bu ekipmanların bazıları kazalardan korunmak ve hasarı minimuma indirmek için kullanması zorunlu ekipmanlardır. Bazıları ise sürüş kalitesini artırma, bagaj gibi kişisel ihtiyaçlar için tercihe bağlı kullanılan ekipmanlardır.

0
284

 

Moto kuryeler için ise bu durum biraz daha farklı… Günün çoğunu motor üzerinde geçiren kuryeler, mesleki açıdan bazı ekipmanları zorunlu olarak kullanmak zorundadır. Bunlardan önemli bir tanesi kurye çantasıdır. Gönderinin türü değişebileceğinden kurye çantasının özellikleri oldukça önemlidir.

Moto kuryeler, çeşitli evrak ve belgeler, iş tanımına dahil olan yiyecekler, büyük paketler gibi bir çok çeşitli boyutlarda gönderi alabilirler. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda kurye çantası ilk başta motorun taşıma kapasitesini artıracak bir bagaj görevi görür. Sadece gönderiler için değil, kuryenin ihtiyaç duyduğu bazı ekipmanları da taşıyabilmesini sağlar. Kurye çantasını gerekli kılan bir diğer özellik de, gönderi özelliklerinin çeşitliliğidir. Bazı gıda ürünlerini, tarım ürünlerini, elektronik ürünleri, kayıtlı veya basılı ürünler, çeşitli şekillerde koruma gerektiren bir sürü özelliğe sahip ürün taşıyabilirler. Bu durumda özel termal ceplere sahip, darbeye dayanıklı çantalar kullanmak oldukça avantajlı olacaktır. Bunun dışında motora ek bagaj taktırmak, motorun ihtiyacına göre oldukça avantajlıdır. Kurye çantasına ek olarak, bagaj yoğun günlerde kurtarıcı olur.

Nelere Dikkat Etmeli

Piyasada kurye çantası olarak geçen bazı kalitesiz ürünlerin, özellikle darbeye dayanıklı olmaması, birden fazla göz veya bölmeye sahip olmaması bir çok soruna sebep oluyor. Özellikle gönderinin şeklinin, yapısının bozulması, hasar alması gibi durumlar müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemli. Bu gibi durumlar yaşanmasını önlemek adına, kurye çantasının özelliklerine çok dikkat etmek gerekiyor. Çantayı kuryenin ihtiyaçlarına göre seçmek gerekmektedir.

Kurye çantası ve bunun gibi ekipmanlar kuryenin kendisi tarafından ya da kurye şirketi tarafından tedarik edilmektedir. Moto kuryelerin bağlı olduğu şirketler, çalışanları için üzerinde şirket logosu olan çantaları tedarik edebilirler. Kurye, tercihine göre kendi ekipmanını da tedarik edebilir. Her halükarda kurye çantası mutlaka tedarik edilmesi gereken bir ekipmandır. Kurye çantanız yoksa bağlı olduğunuz şirketten talepte bulunmakta fayda var.