Acil kurye hizmeti

Acil Kurye servisi isminden de anlaşıldığı gibi hizmetin normalden daha hızlı yapılması anlamına gelmektedir. Bu hizmet şeklinde zaman çok önemlidir. İki nokta arasındaki işlerin gönderiyi ve kuryeyi tehlikeye atmadan teslimatı yapılabilmektedir.

0
335

 

Acil kurye servisi hizmetinde taşınabilecek gönderiler şu şekilde sıralanmaktadır. Değerli kağıt yada maden taşınabilmektedir. Para taşınabilmektedir. Hastane için kan yada ameliyat malzemesi taşınabilmektedir.
Kapıda kalanlar için anahtar taşınabilmektedir. Yolcular için kimlik yada pasaport taşınabilmektedir. dış ticaret evrakları ve mesaiye bağlı gönderiler taşınabilmektedir. İşin özünde beklemeye tahammül olmayan gönderilerin taşınması diyebiliriz. Tabi her seferinde bu kadar önemli olmayan işlerde taşınabilmektedir. Sevgiliye gidecek bir hediye bile acil olarak taşınabilmektedir. Bu tamamen müşterinin istekleri doğrultusunda ilerleyen bir hizmettir.

Her evrak önemlidir.

Tabiki her gönderi bizim için önemlidir. Ancak bazı gönderiler değeri yada yetişmesi gereken iş anlamında daha önemlidir. Örneğin para transferleri tek seferde yapılacak ve direk yapılması gereken bir teslimat hizmeti olmaktadır. Müşteri kayıt sırasında maddi değeri belirtir ve teslimat hizmeti hemen değişmektedir. Artık o gönderi yani para alınıp teslim olana kadar kurye hiç bri noktada durmaz . Ancak bu hizmet sırasında kurallara uymak zorundadır. Öncelikle trafik kurallarına uyulması gerekmektedir. Zaten bütün motosikletli kuryeler trafik kuralarına uymaktadır. Tabiki hiç bir kuryenin canı ve sağlığı gönderiden önemli değildir.

Yine aynı şekilde acil olarak yapılan resmi evrak teslimatları bulunmaktadır. Bu evraklar özellikle dış ticaret işlerinde kullanılmaktadır. Gümrüklere yetişecek evraklar mesai saatleri içerisinde yerine ulaşmalıdır. Aksi durumlarda tır yada uçaklar gümrükten çıkamaz ve ekstra maliyetler ortaya çıkabilmektedir. İşte bu tip durumlardan dolayı limanlar dahil gümrükleme evrakları da acil kurye servisi olarak kullanılmaktadır.

Motosikletli kurye için bütün gönderiler özeldir. Bütün gönderiler ayrı ayrı önemlidir. Hepsi hizmetin içerisinde teslimat yapılmaktadır. Acil olmasa bile gönderi gitmesi gereken en uygun zamanda teslim edilmektedir. Her gönderi kendi kategorisinde kendi sınıfında hizmete tabi tutulmaktadır. Müşterimiz önceden bildirdiği sürece gönderiler içeriğine göre teslim edilmektedir.

İstanbul da trafik yoğunluğunun artmış olması bu işleyişi değiştirmemektedir.