KuryeKurye Her Yeri Bilebilir mi?

Kurye Her Yeri Bilebilir mi?

Rivayete göre bilmesi gerekir. Kurye her yeri bilebilir se işini daha iyi yapabilir. Çünkü bilgi işini yapana zaman kazandırır. Bizde böyle olsun ve zamandan tasarruf ettirelim diye kurye olduk.

-

Reklam alanı - post 1spot_img

Rivayete göre bilmesi gerekir. Kurye her yeri bilebilir se işini daha iyi yapabilir. Çünkü bilgi işini yapana zaman kazandırır. Bizde böyle olsun ve zamandan tasarruf ettirelim diye kurye olduk.

Kurye deyince ilk akla erkekler geliyor. Erkeklerin işi daha iyi yapabildiği gibi bir kanı ortaya çıkıyor. Oysa işler hiç te göründüğü gibi değil. Artık kadınlar da kurye lik yapabiliyor hatta tercih ediyor. Tabi kadın kuryelerin daha fazla kurallara uyduğunu görebiliyoruz. Tabi kadın eli değen her iş gibi mesleğimizde güzelleşiyor. Özellikle kask kullanımında erkeklerden daha duyarlı oldukları kesin.

Mesleğin ilk yıllarında ezber, kitap ve sorgu sual ile adres bulunmaktaydı. Haliyle bilgi çok şey kazandırıyordu. Gelişen teknoloji ile navigasyon devreye girdi ve mertlik bozuldu. Artık ezberler bile internete bağlı cihaza bakmadan yola çıkmıyor. En fazla bir kaç dakikada adres bilgisi sorgulanıp en kısa rota çiziliyor. Yol durumu da göz önüne alınınca cihaz bilgiyi bazı durumlarda yeniyor.

Kurye için anlık teslimatları önemlidir. Bu yüzden işi şansa bırakmak kimseye kazandırmaz. Riske girmek yerine en sağlamı seçmek iyidir..

Tabi işin yani gönderi organizasyonu da evrim geçirdi. Anlaşılması maharet isteyen telsiz, yazılı ve görüntülü mesajlara dönüştü. Unutmak olsa da hatırlamak çok kolaylaştı. Teknoloji bahanelere başka boyut üretmeye başladı. Trafik ne kadar kalabalık olsa da bahane olmaktan çıkar hale geldi. Çünkü cihaz bize en doğru yolu göstermeye çalışıyor.

Son teknoloji klasikle savaşıyor mu?

Tabiki iyi kuryenin klasik teknikleri her zaman üste çıkacaktır. Klasikte ki maharet ve insiyatif henüz teknolojide yok. Başka değişle makinanın kalbi yok. Duygusal olmayanın hiç bir iş yapamayacağı gibi kuryelikte yapamaz. Teknoloji ancak bize rotaları gösterir. Yine işi teslim eden tecrübeli kurye olacaktır.
Paketleri olan teyzeye yardım eden de aynı kurye olacaktır.
yol ortasında kalmış kedi yavrusunu kenara götürende aynı kurye olacaktır.

Sorunun cevabı ise;
Kurye her yeri bilebilir mi bilemeyiz ama Nur kurye her sokağı bulur. Bundan kimsenin şüphesi olmasın..
Çünkü Kurye nin bir kalbi vardır…

reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

Şile

Şile, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Marmara Bölgesi'nin kuzey doğusunda, Karadeniz kıyısındadır. Doğuda Kandıra, güneydoğuda Derince ve Körfez, güneyde Pendik ve Gebze, güneybatıda Çekmeköy ve batıda Beykoz ilçeleriyle çevrilidir.

Kurye Yılmıyor Hiç Durmadan Çalışıyor

İş hayatında paket ulaşımının vazgeçilmesi olan kuryeler, Covid19 pandemisi ve kapanma kararı ile daha da kıymetli hale geldi. Bu büyük ihtiyaç, özellikle moto kuryelerin daha göz önünde bulunmasını sağladı.

Mecidiyeköy de kurye

Gönderi taşıyan kuryeler bilir. en çok verilen kayıt Şişli nin Mecidiyeköy mahallesinden verilir. O yüzden Mecidiyeköy de kurye en çok sorgulanan anahtar kelimelerden dir.

İstanbul’ un en küçük ilçesi Güngören

Güngören kurye , İstanbul' un en küçük ilçesidir. Yüz ölçümüne göre nüfus yoğundur. İstanbul' un Avrupa yakasında Çatalca Yarımadası'nda...
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!