KuryeKurye Her Yeri Bilebilir mi?

Kurye Her Yeri Bilebilir mi?

Rivayete göre bilmesi gerekir. Kurye her yeri bilebilir se işini daha iyi yapabilir. Çünkü bilgi işini yapana zaman kazandırır. Bizde böyle olsun ve zamandan tasarruf ettirelim diye kurye olduk.

-

Reklam alanı - post 1spot_img

Rivayete göre bilmesi gerekir. Kurye her yeri bilebilir se işini daha iyi yapabilir. Çünkü bilgi işini yapana zaman kazandırır. Bizde böyle olsun ve zamandan tasarruf ettirelim diye kurye olduk.

Kurye deyince ilk akla erkekler geliyor. Erkeklerin işi daha iyi yapabildiği gibi bir kanı ortaya çıkıyor. Oysa işler hiç te göründüğü gibi değil. Artık kadınlar da kurye lik yapabiliyor hatta tercih ediyor. Tabi kadın kuryelerin daha fazla kurallara uyduğunu görebiliyoruz. Tabi kadın eli değen her iş gibi mesleğimizde güzelleşiyor. Özellikle kask kullanımında erkeklerden daha duyarlı oldukları kesin.

Mesleğin ilk yıllarında ezber, kitap ve sorgu sual ile adres bulunmaktaydı. Haliyle bilgi çok şey kazandırıyordu. Gelişen teknoloji ile navigasyon devreye girdi ve mertlik bozuldu. Artık ezberler bile internete bağlı cihaza bakmadan yola çıkmıyor. En fazla bir kaç dakikada adres bilgisi sorgulanıp en kısa rota çiziliyor. Yol durumu da göz önüne alınınca cihaz bilgiyi bazı durumlarda yeniyor.

Kurye için anlık teslimatları önemlidir. Bu yüzden işi şansa bırakmak kimseye kazandırmaz. Riske girmek yerine en sağlamı seçmek iyidir..

Tabi işin yani gönderi organizasyonu da evrim geçirdi. Anlaşılması maharet isteyen telsiz, yazılı ve görüntülü mesajlara dönüştü. Unutmak olsa da hatırlamak çok kolaylaştı. Teknoloji bahanelere başka boyut üretmeye başladı. Trafik ne kadar kalabalık olsa da bahane olmaktan çıkar hale geldi. Çünkü cihaz bize en doğru yolu göstermeye çalışıyor.

Son teknoloji klasikle savaşıyor mu?

Tabiki iyi kuryenin klasik teknikleri her zaman üste çıkacaktır. Klasikte ki maharet ve insiyatif henüz teknolojide yok. Başka değişle makinanın kalbi yok. Duygusal olmayanın hiç bir iş yapamayacağı gibi kuryelikte yapamaz. Teknoloji ancak bize rotaları gösterir. Yine işi teslim eden tecrübeli kurye olacaktır.
Paketleri olan teyzeye yardım eden de aynı kurye olacaktır.
yol ortasında kalmış kedi yavrusunu kenara götürende aynı kurye olacaktır.

Sorunun cevabı ise;
Kurye her yeri bilebilir mi bilemeyiz ama Nur kurye her sokağı bulur. Bundan kimsenin şüphesi olmasın..
Çünkü Kurye nin bir kalbi vardır…

reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

VIP kurye – Moto kurye kavramı

Moto kurye hizmeti, kullanıcılara kolay ve güvenilir teslimat olanağı sağlıyor. Ancak moto kurye hizmeti bununla sınırlı değil, kendi içinde kullanıcıların ihtiyacına yönelik özel hizmetler barındırıyor. Vip kurye, ekspres kurye gibi.

İstanbul’ un yerli turizm bölgesi Beykoz

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yapılan sanayi ağırlıklı çalışmaların etkisiyle fabrikaların çoğalması sonucu genelde işçi kesimin tercih ettiği yerleşim yeri olan Beykoz, son yıllarda üst gelir seviyesi kesimden de talep görmektedir.

Tuzla Kurye kayıt sayısı için etkili bir bölge olmaya başladı

Tuzla Kurye, İstanbul' un Anadolu'ya açılan kapısı ve sanayileşmenin yeni merkezlerinden biridir. Bölgenin her geçen gün Moto Kurye trafiği artmaktadır. Dolayısı ile hem bireysel hem ticari kurye gönderi sayısı artmaktadır.

Avcılar sınır değil

Şehrin az mahalleli ve ortalama nüfuslu ilçelerindendir. Etrafını çeviren 4 önemli ilçe ve Marmara denizi ile sahil ilçesi konumundadır. Şehir merkezine 27 km uzaklıktadır.
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!