KuryeKurye deneyimi çok önemlidir.

Kurye deneyimi çok önemlidir.

Motosikletle en iyi gönderi teslimatını yapmak kurye deneyimi ile orantılıdır. Sadece motosiklete binmek ve navigasyona güvenmek çözüm değildir. Bir teslimat sırasında yapılması gerekenleri kısaca anlatalım.

-

Reklam alanı - post 1spot_img

 

İlk önce Moto Kurye nin motosikleti emniyetli ve seri kullanması gerekir. Yani hem kurallara uyacak hemde seri yada hızlı yerine ulaşacaktır. Bunu yaparken etik kurallara da önem göstermelidir. Trafik kuralları sürüş sırasında uyulması gereken kurallardır. Tabiki dış etkenler sürüşe engel olmaktadır. Ancak kurye deneyimi ile hepsinin üstesinde gelmektedir.

Kurye, daha ilk anda olayı kafasında planlamalıdır. Yani operasyon işi kurye ye verdiği andan itibaren organize olmak gerekmektedir. Kayıt sonrası ilk iş gönderinin alınmasıdır. Bu aşama hızlı olmalı ve müşteri bekletilmemelidir. Gönderi teslim alınırken durumu, taşınabilirliği ve hassaslığı kontrol edilmelidir.

Kurye, gönderiyi telim aldıktan sonra teslimat adresine doğru yola çıkar. Bu güzergah üzerinde gönderinin teslimat durumuna göre ikinci yada üçüncü iş alınmaktadır. Tabi operatör kuryenin deneyimine göre bu işleri verecektir. Arada verilen diğer işler kuryenin çözümlemesine göre hızlıca alınıp güzergah planlamasına dahil edilmektedir. Bu planlama hiçbir işin geç kalmaması için önemlidir.

Kuryenin üzerindeki planlanan işler, teslimat sırasına göre dağıtılmaktadır. Kurye bunu temelden ince ayrıntıya kadar sıralamalıdır. Trafiğin o anki durumunu göze önünde bulundurarak gecikmeleri önlemeye çalışır. Hangi güzergahtan, ne kadar hızla gidilmesi gerektiğini bilir. Trafikte kimseye rahatsızlık vermeden ilerler.

Teslimatı hakkıyla yapmak gereklidir

Teslimat yapılırken gönderinin yıpranmaması çok önemlidir. Bazı paketler hassas olup zarar görmemelidir. Böylece gönderici sanki elden teslim etmiş gibi olmalıdır. Özellikle hediye paketi olanlara extra özen gösterilmedir.

Planlanan teslimat programı tamamlandığında yeni kayıt beklemektedir. Bazen yine kuryenin deneyimine göre bütün teslimatlar bitmeden operatör yeni iş vermektedir. İşler her zaman aynı yönde olmayabilir. Dolayısı ile aynı yönde devam edilebilir. Yada ters istikamete dönüş yapılabilir. Yani Tuzla ‘ da son iş bitmeden Mecidiyeköy’ e evrak alınabilir.

Mesai bitene kadar süregelen bu trafik her gün devam edecektir. Kurye mesleğini hep bu formatta yapmaktadır.
Önemli olan emniyet, sonra işlerin geç kalmadan teslimatı yapılmasıdır.
Hem kurye kazanmalıdır hem müşteri memnun olmalıdır.

reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

Kurye Çantası Moto Kuryelerin Olmazsa Olmazı

Motosiklet kullanan bireylerin korunmak için kask, dizlik, gözlük, kurye çantası, rüzgarlık gibi ekipmanlara ihtiyacı vardır. Bu ekipmanların bazıları kazalardan korunmak ve hasarı minimuma indirmek için kullanması zorunlu ekipmanlardır. Bazıları ise sürüş kalitesini artırma, bagaj gibi kişisel ihtiyaçlar için tercihe bağlı kullanılan ekipmanlardır.

İstanbul’ un yerli turizm bölgesi Beykoz

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yapılan sanayi ağırlıklı çalışmaların etkisiyle fabrikaların çoğalması sonucu genelde işçi kesimin tercih ettiği yerleşim yeri olan Beykoz, son yıllarda üst gelir seviyesi kesimden de talep görmektedir.

Tuzlada kurye hizmeti

Metropol İstanbul’un güneyindeki son ilçe Tuzla’dır. Ayrıca Tuzla, Türkiye'nin kalabalık ilçelerinden biridir.

Deneyimli Kuryenin Önemi

Deneyimli kuryenin önemi, müşterinin memnuniyeti ile orantılıdır. Kuryenin yıllarca çalışmış olması müşteri memnun olmadıktan sonra malesef yeterli değildir. motosikletli kuryelikte İki öncelik vardır. Kuryenin sağlığı ve gönderinin vaktinde yerine ulaşmasıdır.
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!