KuryeKurye deneyimi çok önemlidir.

Kurye deneyimi çok önemlidir.

Motosikletle en iyi gönderi teslimatını yapmak kurye deneyimi ile orantılıdır. Sadece motosiklete binmek ve navigasyona güvenmek çözüm değildir. Bir teslimat sırasında yapılması gerekenleri kısaca anlatalım.

-

Reklam alanı - post 1spot_img

 

İlk önce Moto Kurye nin motosikleti emniyetli ve seri kullanması gerekir. Yani hem kurallara uyacak hemde seri yada hızlı yerine ulaşacaktır. Bunu yaparken etik kurallara da önem göstermelidir. Trafik kuralları sürüş sırasında uyulması gereken kurallardır. Tabiki dış etkenler sürüşe engel olmaktadır. Ancak kurye deneyimi ile hepsinin üstesinde gelmektedir.

Kurye, daha ilk anda olayı kafasında planlamalıdır. Yani operasyon işi kurye ye verdiği andan itibaren organize olmak gerekmektedir. Kayıt sonrası ilk iş gönderinin alınmasıdır. Bu aşama hızlı olmalı ve müşteri bekletilmemelidir. Gönderi teslim alınırken durumu, taşınabilirliği ve hassaslığı kontrol edilmelidir.

Kurye, gönderiyi telim aldıktan sonra teslimat adresine doğru yola çıkar. Bu güzergah üzerinde gönderinin teslimat durumuna göre ikinci yada üçüncü iş alınmaktadır. Tabi operatör kuryenin deneyimine göre bu işleri verecektir. Arada verilen diğer işler kuryenin çözümlemesine göre hızlıca alınıp güzergah planlamasına dahil edilmektedir. Bu planlama hiçbir işin geç kalmaması için önemlidir.

Kuryenin üzerindeki planlanan işler, teslimat sırasına göre dağıtılmaktadır. Kurye bunu temelden ince ayrıntıya kadar sıralamalıdır. Trafiğin o anki durumunu göze önünde bulundurarak gecikmeleri önlemeye çalışır. Hangi güzergahtan, ne kadar hızla gidilmesi gerektiğini bilir. Trafikte kimseye rahatsızlık vermeden ilerler.

Teslimatı hakkıyla yapmak gereklidir

Teslimat yapılırken gönderinin yıpranmaması çok önemlidir. Bazı paketler hassas olup zarar görmemelidir. Böylece gönderici sanki elden teslim etmiş gibi olmalıdır. Özellikle hediye paketi olanlara extra özen gösterilmedir.

Planlanan teslimat programı tamamlandığında yeni kayıt beklemektedir. Bazen yine kuryenin deneyimine göre bütün teslimatlar bitmeden operatör yeni iş vermektedir. İşler her zaman aynı yönde olmayabilir. Dolayısı ile aynı yönde devam edilebilir. Yada ters istikamete dönüş yapılabilir. Yani Tuzla ‘ da son iş bitmeden Mecidiyeköy’ e evrak alınabilir.

Mesai bitene kadar süregelen bu trafik her gün devam edecektir. Kurye mesleğini hep bu formatta yapmaktadır.
Önemli olan emniyet, sonra işlerin geç kalmadan teslimatı yapılmasıdır.
Hem kurye kazanmalıdır hem müşteri memnun olmalıdır.

reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

Kadıköy Kurye

Kadıköy, İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan kalabalık ilçelerden biri, genç nüfusun uğrak yeridir. Aynı zamanda büyük bir tekstil pazarına sahiptir. Bu yüzden kadıköy kurye çağırabilirsiniz.

Değişen hava şartları

İklimler her geçen yıl değişiyor. Değişen hava şartlarına muyum sağlayan kurye ise daha verimli çalışıyor. Bu durum kuryeye yaradığından çok müşterinin aldığı hizmete olumlu yansımaktadır. Müşteri hizmeti en iyi şekilde almaktadır. Kurumsal yapıda çalışan kurye şirketlerinde bu düzen sürekli kontrol edilmektedir.

4 mevsim Türkiye

Moto kuryeliğin en zor yanlarından biri kuşkusuz hava şartlarıyla mücadele etmek. Biliyorsunuz ki, 4 mevsimi en keskin hatlarıyla yaşayan, hatta kendi içinde bölge bölge farklılık gösteren, hava olayları bakımından çok çeşitli, oldukça bereketli bir ülkede yaşıyoruz.

İstanbul’un yazın biten kurye gönderileri Büyükçekmece de

Büyükçekmece Kurye, İstanbul' un Batısın da kalan kalabalığın sakinleştiği güzel ilçelerindendir. Yüz ölçümü ve nüfus oranı bölgeyi bireysel kurye kullanımında en üst sıralara taşımaktadır.
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!