Kurye ne taşır?

Nur Kurye ne taşır sorusuna cevap Kurye sadece evrak taşımaz olur. Motosikletin üzerinde taşınabilecek her şeyi taşıyabilmektedir. Tabiki taşıma sözleşmesinde belli olan maddeler dışında gönderi taşımaz.

0
221

 

Tanımı itibariyle iki nokta arasında bir gönderiyi taşıyan kişiye Kurye denir. Şehir içinde hızlı gidebilmesi için motosiklet ile ulaşımı sağlayan kişiye de Moto Kurye denir. Nur kurye olarak sektördeki binlerce meslektaşımız gibi hizmet etmeye devam ediyoruz. Amacımız işimizi yaparken kurallara uymaktır. Geçtiğimiz yollarda iz bırakmaktır. Müşterilerimizin memnuniyetidir.
Taşınacak gönderi ebatları çantamızla sınırlı olmamak tadır. Ancak çantanın içine sığabilecek gönderiler normal kapsamına girebilir. Çanta dışında motosiklet üzerine bağlanabilen gönderiler ekstra paket sayılmaktadır. Bazı durumlarda gönderi çantaya sığsa dahi paket olabilmektedir.

Motosiklet te yolcu taşıma kapasitesi olmadığı için ( ruhsatlarda bir kişi yazar) sırt çantası yada motora sabitlenmiş topcase’ ler ile taşıma sağlanmaktadır.

Kurye’ ler Genellikle evrak taşımamaktadır. Aslında anahtardan pasaporta kadar ihtiyaç olan her şeyi taşıyabiliriz. Burada müşteri göndermek istediği gönderiyi kayıt sırasında bildirmelidir. Taşımaya göre zaman ve fiyat belirlenebilmektedir. Motosikletin taşıyamayacağı gönderiler arabalı olarak taşınabilmektedir. Bazı özel günlerde hediye taşıdığımız da doğrudur. Resmi dairelerde evrak takibi yaptığımız da mümkündür.
Özellikle dış ticaret işlerinde

Kurye’nin taşıyacağı gönderini motosiklet için denge problemi oluşturmaktadır. İşçi sağlığı dolayısı ile insan sağlığı’nı düşünürsek bu konuya dikkat etmek gerekmektedir. Müşterinin ihtiyacının artmış olması taşıtmak istediği gönderinin ebatlarını değiştirmektir. Paket servis için bu durum söz konusu değildir. Ancak biz motosikletli kuryeler gönderi farklılıkları sebebiyle her şeyi taşıyabiliyoruz.

Her ne kadar motorlu kurye kadar hızlı gidemese de ilgili personelimiz teknolojik imkanlar ile en uygun şehir trafiğinde güzergah yaparak gönderiyi en uygun zamanda adrese teslim etmeye çalışmaktadır.

Şehirler arası taşıma yaptığımız için uzun sürüşlerde etkilenmeyecek gönderileri taşımaya özen gösteririz. Hem bizim hem de trafikte kimseyi tehlikeye atamayız.

Güvenlik ve emniyet uymamız gereken kurallardan dır. Hiç bir gönderi kuryenin hayatından kıymetli olmamalıdır.

Kurye ne taşır sorusunun cevabı , taşımaya uygun her şeyi taşımaktır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz