Hava şartları ve Kurye

0
418

 

İstanbul bulunduğu coğrafya sebebiyle 4 mevsimi yaşayan dünya metropollerinden biridir. Hava şartları bize yerinde ve zamanında mevsimsel durumları hissettirmektedir. Her ne kadar iklimler değişmeye başlasa da İstanbul da hava şartları ve kuryelik temelde aynıdır.

Bazı dünya şehirlerinde sabahtan öğlene hava değişmektedir. güneşli başlayan gün yağmurlu bitebilmektedir. Teknoloji sayesinde hava tahminlerini yerinde yapabiliyor olmamız önlem almak için faydalı olmaktadır. Ancak deneyimli Kurye mesleğe başladığı ilk zamanlardan beri her gün her hava şartlarına uygun çalışmaktadır. Gün içindeki olası değişimler işin aksamasına sebep olmamaktadır. Hava şartlarına göre verdiğimiz taahhütler bizi mahcup etmemektedir. Müşterimizi her zaman memnun etmek için çalışmaktayız.

Ekipmanın önemi

Özellikle yağışlı hava şartları ekipman açısından problem olmaktadır. Kurye teknolojinin verdiği imkanları sonuna kadar kullanmaktadır. Günlük ve haftalık hava durumunu takip ederek mesaiye hazırlanmaktadır. Motosikletlerinde her hava şartı için gerekli ekipman bulundurmak suretiyle işlerin olası aksaklıklarının önüne geçmektedir. Özellikle son bahar da bazı ilçelerin rakımlarına göre hava şartları değişkenlik göstermektedir. Örneğin Sancaktepe de yağmur yağarken deniz seviyesindeki Kartal da hava kuru ve güneşli olabilmektedir. Kartal kurye gönderisi güneşli havadan alınıp Sancaktepe kurye de yağmurda teslimat yapılabilmektedir. Bu kurye hizmeti sırasında hava şartlarındaki değişime ayak uydurmak önemlidir. Böylece hem kurye sağlığı hemde gönderi teslimat güvenle yapılmış olmaktadır.

Avrupa yakasındaki kurye işlerinde de benzer durumlar geçerlidir. Bakırköy de hava güneşli iken Arnavutköy de kurye hizmeti yağışlı havada olabilmektedir. Kurye İstanbul un her noktasında hizmet edebildiği için hava durumuna göre hazırlıklı olmaktadır. Bu sadece kuryenin ıslanması değil aynı zamanda koli olan gönderilerin taşınmasında da önem teşkil etmektedir. Haliyle hazırlıklar her zaman hizmetin durmadan devam etmesi üzerinde kurulur. Önemli olan önce sağlık sonra gönderi ile orantılı müşteri memnuniyetidir.

Müşterilerimiz ne kadar memnun olursa bizi o kadar tavsiye ederler. Kurye olarak bizde imkanlarımız el verdiği şekilde en doğru hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Hava şartlarından etkilenmeden, daha iyi ve başarılı hizmeti sağlamak için çalışmaktayız.