MotoKurye elbiseleri

Kurye elbiseleri işlerin daha verimli yürümesi için kullanılan ekipmanlardandır. Kuryenin her mevsim hizmetinde kullandığı iş elbiseleri bulunmaktadır. Bunlar motosiklet sürüşü için uyumlu ve eleman için sağlıklıdır. sonraki seçenekte ise işlerin aksamdan devam edebilmesi için olması gereken unsurlardandır.

0
476

 

Kurye mesleği dört mevsim yapılmaktadır. Yaz mevsiminde sıcaklar olduğu kadar Kış mevsiminde de yağmur ve soğuklar olmaktadır. Motosiklet sürüşü açık havada mevcut hava şartlarına göre uygun olmaktadır. Yaz mevsiminde korumalı ve terletmeyen elbiseler tercih edilmektedir. Burada amacımız önce sağlık olacaktır. Kaza anında vücüdun zarar görmemesini sağlamaktadır. Böylece işlerin kayıp yaşamadan devam etmesi sağlanmaktadır. Tabiki yaz mevsiminde İstanbul’ un sahil kesimleri çok keyifli olmaktadır. Beşiktaş kurye servisi ile bölgenin bütün kurye yükünü taşımaktadır. Aynı şekilde Kadıköy kurye servisi de Moda ve Fenerbahçe ye kadar sıcak ve deniz kenarı havanın keyfini sürmektedir.

İstanbul dört mevsim

İstanbul da kuryenin bütün mevsimleri yaşadığı bilinmektedir. Bu hava değişimlerine anında ayak uydurmak gerekmektedir. Sabah saatlerinde şehrin bir yanında yağmur varken, diğer yakasında güneşli olabilmektedir. Kozyatağı kurye servisi kuru bir havada işi alabilmektedir. Gönderinin teslim olacağı Zeytinburnu kurye servisi ise o anda yağmurlu olabilmektedir. Tabiki bu hava değişikliklerinde gerekli elbise olmazsa iş aksayacak ve geç kalacaktır.  Kurye aksaklık olmasın diye hava durumunu günlük takip etmektedir. Elamanlarının piyasa şartlarındaki en uygun ve verimli elbiseleri giymesini sağlamaktadır.

Kış mevsimi yağmurlu hatta kar yağışlı olabilmektedir. Her ne kadar kar yağışı sıkça görünmese de yağmur mevsiminde oldukça fazla olmaktadır. Yağışlı havalarda teslimat süreleri biraz değişebilir. Ancak işlerin aksamaması için su geçirmez kurye elbiseleri giyilmektedir. Aynı zamanda bu elbiseler soğuk havaya karşıda koruma görevi görmektedir. Kurye hastalanmadan ve mesaisinden geri kalmadan işlerine devam edebilmektedir.

Önceliğimiz işçi sağlığı olmaktadır. Çünkü işçi sağlığı, işlerinde aynı şekilde sağlıkla yürümesi anlamına gelmektedir. Kavacık kurye servisi FSM köprüsünden geçerken Levent kurye servisi boğazın soğuk rüzgarında etkilenmemelidir. Maslak kurye servisi de yüksek rakımdaki hava değişimlerini hissetmektedir.

Biz önce insan ve işçi sağlığı diyerek mesaimizi müşterileriminiz gönderilerine yoğunlaştırıyoruz.