Özel kurye hizmeti

Özel kurye hizmeti tehlikeli sürmek değildir. Hele ki kurallara uymamak hiç değildir.

0
278

Her zaman söylüyoruz. Moto kurye olmak göründüğü kadar basite alınmamalıdır. Bu sadece motosiklet kullanmaktan ibaret değildir. Bir gönderinin teslim edilmesi işlemi iyi organize olabilmekten geçer.
Gönderinizin iki nokta arasında teslimatını nasıl yaptırabilirim diye düşünürsünüz. Arama motoru üzerinden sorgulama yaparsınız. Karşınıza yüzlerce olasılık çıkar. İçlerinde kaliteli ve gerçek firmalar vardır. Ancak ucuz fiyat verip sizi mağdur edecekler de az değildir. Öncelikle buna dikkat etmeniz gerekir. Bir başka yazımızda buna değineceğiz.
Ulaştığınız şirketin kayıt bölümü sizden ön bilgileri alırken zamanınızı aslında işin ilk bölümünü organize etmektedir. Adresinizi ve gideceği yerin bilgilerini girerken işin %20 si tamamlanır. Sizden istediğiniz süreyi sorar. Kayıt ekibi talebinize göre operatörle irtibata geçip olası süreyi hesaplamaktadır. Onayınızla kayıt işleme alınmış, özel kurye size doğru yola çıkmıştır.

Operasyon işin yarısıdır.

Burdan sonrası operasyonun süreci yönetmesidir. En doğru kurye özel gönderiyi almak için yola çıkma talimatını alır. Gönderi, teslimat hızına göre isimlendirilir ve operasyon şekil değiştirebilir. Teslimatın şartları süresi, taşınacak gönderinin nev’i belirleyicidir. Mesafe ve lokasyon bir başka önemli dinamiktir. Operasyon, kuryeyi bu dinamiklere göre yönlendirir. Burdan sonrası artık kurye nin meziyetlerine kalmıştır.
Gönderi, teslimat noktasına ulaşırken hizmette aksaklıklar olması normaldir. Kurye aksaklıkları operasyona bildirir ve operasyon en uygun çözümü bulmaya çalışır. gerekirse aksama noktasına bir başka kurye yönlendirir. gönderi aksamadan yada gecikme opsiyonları içerisinde yoluna devam eder. Operasyon aksayan noktadaki sorunu ayrıca çözmek durumundadır. Sistem, bir makina gibi çalışır. Ve her bir dişli, aksadığında çözme yöntemi operasyon tarafından organize edilmektedir.

Şirketlerin sahada görünen yüzleri olan kurye ler, en iyi temsil noktalardır. Ve her türlü hava şartında çalışabilmektedirler. Her daim yüzleri güler yüzlü olmalıdır. Kurye teslimatı yapmadan biraz önce kaza atlatmış, yada yol kenarında bir yavru kediyi ezilmekten kurtarmış olabilir. Sizden teslimat bilgisini aldıktan sonra da aynı tempoda yoluna devam etmektedir.

Çünkü profesyonellik bunu gerektirir.

Kurye şirketlerinde zayıf halka olmaz.
Mesleğimiz küçümsenmeyecek kadar sağlam ve sistematiktir.

İhtiyacınız olduğu her an bir telefon uzağınızdayız.