BölgelerİlçelerAvcılar sınır değil

Avcılar sınır değil

Şehrin az mahalleli ve ortalama nüfuslu ilçelerindendir. Etrafını çeviren 4 önemli ilçe ve Marmara denizi ile sahil ilçesi konumundadır. Şehir merkezine 27 km uzaklıktadır.

-

Reklam alanı - post 1spot_img

Avcılar kurye, İstanbul’un batısına doğru merkezîleşmiş bir ilçe konumundadır. Beylikdüzü ve Esen yurt ilçelerinin büyümesi ile sınır özelliğini kaybetmiştir. Metrobüs aktarma noktası ve Üniversite kampüsü ile merkezi konuma gelmiştir. Şehrin az mahalleli ve ortalama nüfuslu ilçelerindendir. Etrafını çeviren 4 önemli ilçe ve Marmara denizi ile sahil ilçesi konumundadır. Şehir merkezine 27 km uzaklıktadır.

Avcılar kurye, doğusunda Küçükçekmece gölü ve Küçükçekmece ilçeleri ile komşudur. Planlanan Kanal İstanbul bu sınırdan geçecektir. Bu bölgedeki yerleşim göl çevresi bir bölgedir. Genellikle ikametlerin olduğu ve bireysel kurye gönderilerinin verildiği bölgedir.

Kuzey de TEM otoyolu ve Başakşehir ilçeleri ile komşudur. bu bölge de yerleşim yoğunluğu yoktur.
Beylikdüzü kurye ile olan sınırı Ambarlı limanı ile tamamlanır. Bu bölgede liman hariç Dolum tesisleri bulunmaktadır. Harami Dere sanayi siteleri de bölgenin ticari merkezlerindedir. Harami dere kurye ve Ambarlı kurye sıkça yapılan işlerdendir.

Güzel İnsanlar Kenti

Kullandığı sloganı ile beraber ikametin ve küçük esnafın daha çok olduğu ilçedir. İş merkezi ve sanayiler Ambarlı bölgesinde yoğunlaşmıştır. Bu bölgede bazı holdinglere rastlamak mümkündür. Tüyap fuar alanı ile bağlantılı otel sayısı hiç te az değildir. Yerleşik olmayanlar için Avcılar kurye araması sıkça yapılan bir anahtar kelimedir.

Esenyurt ile olan sınırı dikey mimari ve fabrikaların olduğu bölgedir. Bu bölgeden hem bireysel hemde ticari kurye kayıtları verilmektedir. Kurye piyasası için ekstra bölge durumundadır. İşlerin yetişmesi için acil kurye, hızlı kurye, seri kurye hizmetleri kullanabilmektedir.
İstanbul Üniversitesi kampüsü bölge için önemli kaynaklardan dır. Kampüs içinden de kurye aramaları yapılmaktadır. Kampüs civarından Esen yurt kadar olan bölge Fabrikalar bölgesi olarak ta anılmaktadır.

Avcılar her ne kadar yüzölçümü ve nüfusu ile küçük olsa da lokasyonun çok önemlidir. Avcılar şehrin içinde bir geçiş noktası konumundadır. Hem D100 hem TEM otoyollar ilçeden geçtiği için geçiş güzergahı içindedir. Sabah ve akşam trafiğin çok olması kurye ihtiyacını arttırmaktadır. Avcılar bölgesinde de bütün kurye hizmetleri kullanılabilmektedir. Bölgenin giriş ve çıkışında kurye bulunduran şirketler daha verimli işler yapabilmektedir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

Ataşehir kurye

Ataşehir de kurye, birleştirilmiş ve çok büyümüş bir ilçenin arama kelimesidir. Öyle ki içinde bulunan yeni yerleşim alanları ile...

Tuzlada kurye hizmeti

Metropol İstanbul’un güneyindeki son ilçe Tuzla’dır. Ayrıca Tuzla, Türkiye'nin kalabalık ilçelerinden biridir.

Her yerde Moto Kurye sektörü

Pandemi de en hızlı büyüyen Moto Kurye Sektörü oldu. O kadar göz önüne çıkmaya başladı ki gündemden hiç düşmüyor....

Kurye ve kuralları

Kurye ve kuralları nın kocaman bir yelpazeye benzediğini biliyoruz. Amacı sadece gönderiyi teslim etmek olan elamanın uyması gereken kurallardan bahsediyoruz. Tabi bazı kuralların da kuryeye uyması isteniyor ki bu bizce geçerli değildir.
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!