Bölgelerİlçelerİstanbul' un en küçük ilçesi Güngören

İstanbul’ un en küçük ilçesi Güngören

-

Reklam alanı - post 1spot_img

Güngören kurye , İstanbul’ un en küçük ilçesidir. Yüz ölçümüne göre nüfus yoğundur. İstanbul’ un Avrupa yakasında Çatalca Yarımadası’nda yer alır; Türkiye‘nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 11 mahalleden oluşan ilçeye bağlı kırsal yerleşme yoktur.

Güngören ilçesi, 3 Haziran 1992’de yürürlüğe giren 3806 sayılı yasayla kurulmuştur. 11 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahalleler, Abdurrahman Nafiz Gürman mahallesi, Akıncılar mahallesi , Gençosman mahallesi , Güneş tepe mahallesi , Merkez mahallesi , Güven mahallesi , Haznedar mahallesi , Mareşal Çakmak mahallesi , Mehmet Nezihi Özmen mahallesi , Sanayi mahallesi ve Tozkoparan mahalleleridir.

İlçenin en bilenen mahalleleri Haznedar mahallesi ve Tozkoparan mahallesidir. Yerleşim ağırlıklı nüfusu olan bölgede kurye kullanımı bireysel ağırlıklıdır. bu bölgelerden günün her saati kurye gönderimi yapılabilmektedir. mesai dışında eczane kurye işi de aynı bölgelerden çıkmaktadır.

Şehrin en küçük ilçesi

Geçiş noktaları üzerinde olması yüzünden çok kalabalıktır. Dikey mimari ve daralan sokaklar ulaşımı zorlaştırmaktadır. ÖZellikle ana caddeler üzerinde park eden araçlar trafiği çok zorlaştırmaktadır. Böyle olunca motosikletli kuryelere çok iş düşmektedir.
3 Haziran 1992’de ilçe olan Güngören kurye, doğuda Zeytinburnu kurye, Esenler kurye güneyde Bakırköy kurye, batıda Bahçelievler kurye ilçelerine komşudur. Etrafında bulunan komşu ilçelerde daha fazla sanayileşme bulunmaktadır. Güngören de ev tipi ofislerden oluşan ticarethaneler bulunmaktadır. doktor muayene haneleri rapor ve ürün tedariki için kurye kullanmaktadırlar.

Bölgede bulunan hukuk ofisleri ise adliyelere kurye gönderimi yapabilmektedir. Adliye ye giden gönderiler genellikle ekspres kurye olarak kayıt altına alınmaktadır. Şehrin bütün adliyelerine buradan gönderim yapılabilmektedir. Çağlayan adliyesi ve Kartal Anadolu adliyesi başta gelmektedir.

Mali müşavirlerin de bolca bulunduğu bölgeden şehrin farklı vergi dairelerine gönderim yapılabilmektedir. Güneşli ve Beylikdüzü vergi daireleri bunlardan bazılarıdır.
Mecidiye köyde bulunan taşıtlar ve büyük mükellefler vergi daireleri de diğer örnek yerlerdir. Ayrıca bölgede bulunan perakende satış mağazaları Eminönü ve istoç bölgelerine numune için kurye gönderimi yaptırmaktadırlar.

İstanbul un diğer ilçelerinden de Güngören ve mahallelerine gönderim gelmektedir. Online ticaret ten alınan ürünlerin teslimatları da bölgeye motosikletli kuryeler tarafından yapılmaktadır.

 

Görsel alıntıdır

reklam alanı post 2spot_imgspot_img

Yazılar

İş hayatının vazgeçilmezi, kuryeler

İş hayatında gönderi teslimatının vazgeçilmez olan kuryeler, pendemi boyunca ve kapanma kararı ile daha da kıymetli hale geldi.

Her yerde Moto Kurye sektörü

Pandemi de en hızlı büyüyen Moto Kurye Sektörü oldu. O kadar göz önüne çıkmaya başladı ki gündemden hiç düşmüyor....

En faydalı kurye

Kurye hizmeti zamandan tasarruf ederek işlerin yürümesine destek olmaktadır. Kalabalık şehirlerde ulaşımın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Kryenin faydaları işte tam da burada devreye giriyor. Aslında kurye ye ödediğiniz ücretin daha fazlasını tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Kurye hizmeti pahalı değildir.

Hizmeti alırken mutlaka iyi değerlendirmek gerekir. Sadece cebinizden çıkan parayı sayarak değer biçemezsiniz. Diğer dinamiklere bakınca Kurye hizmeti pahalı...
reklam alanı post 3spot_imgspot_img

Etiket bulutu

bunlara da bakabilirsin..BENZER YAZILAR
hepsi bizimle, hepsi seninle ilgili!