Mesafeler uzuyor

0
363

Kurye ulaşım mesafeleri her geçen gün değişmektedir. İstanbul yüz ölçümü bakımından Ülkemizin ortalama şehirlerinden dir. Ancak nüfus olarak ta en kalabalık olanıdır. Bu yüzden kuryeliğin en yoğun yapıldığı şehrimizdir. Yerleşimlerin merkezden uzaklaşması gönderi mesafelerini değiştirmektedir.

Hala merkezde gönderi çıkışı en üst seviyededir. Ancak telimat noktaları şehir dışına taşmaktadır. Esenyurt, Hadımköy, Silivri avrupa yakasındaki yeni ulaşım noktaları olmaktadır. Dolayısı ile düzenli bir yerleşime geçmeye çalışmamızla beraber mesafeler uzama başlıyor. 7 bölge dediğimiz sınır bile atık şehir içinde kalmaktadır. Mesafelerin uzaması trafiğin artması ile zamana etki etmektedir. Artan teslimat sürelerini müşteriye en az yansıtmak için kurye sektörü çalışmaktadır.

Örneğin; İş dünyasının merkezi olarak Beşiktaş, Şişli, Maslak, arasında kalan bölge eskiden beri en kalabalık yer diyebiliriz. Zaman la bu merkeze önce İstoç ve organize sanayi bölgesi ile İkitelli katıldı. Eminönü ve Tahtakale piyasasının ne olursa olsun değişmeyeceğini düşününce ticaret merkezi üçe çıktı. Ancak bu merkezlerin teslimat noktaları özellikle şehir dışında bulunan sanayi bölgeleri olmaktadır.

Anadolu yakasında inşa edilmekte olan finans merkezi ile zaten yarı yarıya kıtalara bölünmüş ticaret merkezlerimizin mesafesi açılmaya başladı.

Tuzla ve Gebze organize sanayi bölgeleri, halkalı gümrüğünün çatalca ya taşınması, İstanbul havaalanı derken ticaret merkezi olan şehrimizde trafiğin çapı 120 km’yi buldu. Şirket merkezlerinin şehir içinde kalmaya devam etmesi gerekmektedir. Ancak depo ve lojistik tamamen şehir dışına taşmaktadır. Merkezde kiraların yükselmesi ise dışarda oturuma imkan vermektedir. Artık şişli değil beylikdüzü de bir merkezdir. Pendik te başka bir merkezdir.

Baktığınız zaman 120 km hızla giden bir araç 1 saatte alınabileceği bu mesafeyi günün 18 saati ortalama 6 saatte alındığını düşünürsek Kurye ye ne kadar ihtiyaç olduğunu kavrayabiliriz.
Motorlu Kurye bu zamanı tek yönlü olarak en aza indirerek size extra zaman kazandırabilir. Motosikletli kurye ihtiyacınız olan zamanı kazandırmak için elinden geleni yapmaktadır.

Zamanın günümüzde en değerli malzeme olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Günün 24 saatinin bize yetmediği yerde her dakikanın doğru kullanılmasına en önemli destekdir.

Zamanın değerini bilin, Kurye Kullanın..