Kış geldiğinde kurye sektörü

Ülkemiz coğrafyasında her ne kadar küresel ısınmaya bağlı iklim değişimleri yaşasak ta genellikle mevsimleri zamanında yaşıyoruz. Kış mevsimi ile kurye sektörü daha da canlanmaktadır. Ancak aynı oranda da mesleği icra etmek zorlaşacaktır.

0
444

Ülkemiz coğrafyasında her ne kadar küresel ısınmaya bağlı iklim değişimleri yaşasak ta genellikle mevsimleri zamanında yaşıyoruz. Kış mevsimi ile kurye sektörü daha da canlanmaktadır. Ancak aynı oranda da mesleği icra etmek zorlaşacaktır.

Okulların açıldığı, trafiğin arttığı, şehir dışında olan insanların şehre geri döndüğü kış mevsimi eylül ayı itibariyle başlıyor. Küresel iklim değişiklikleri hava şartlarının seyrinide değiştirmektedir. Ya daha soğuk Ya daha sıcak mevsimler işleri zorlaştırmaktadır. Kurye mesleği tamamen açık havada yapıldığı için bütün süreç yeni baştan uyarlanmaktadır

Kış mevsimi soğuk havalar ile beraber yağmur, şiddetli rüzgâr hatta kar yağışı ile kendini hissettirmeye başlayacaktır. Ancak kış mevsimi kasım sonu aralık başı gelmeyebilir. Gündüz havanın sıcaklığı akşam çöl soğuğu gibi olabilmektedir. Dolayısı ile trafik te aksamalar ve bu dış etkenler ulaşımı, Moto Kurye hizmet sürelerinde değişimlere sebep olacaktır.

Moto Kurye öncelikle ekipmanları ile kendini kışa hazırlayacaktır. Kask, eldiven, yağmur ve kar için dayanıklı giysiler, gönderilerin etkilenmemesi için dayanıklı çanta ve kılıflar ile bireysel hazırlıklarını tamamlayacaktır. Sonraki aşamada motosikletin kış şartlarına uyumlu hale getirilmesi ve bakımlarının tamamlanması aşamaları bitecektir. Ancak unutulmamalıdır ki motosiklet ve ekipman ne kadar kışa uyumlu olsa da insan ve mekanik faktörü ile yaz ve kuru hava şartlarındaki gibi kolay sürüş yapılamayacaktır. Operasyon birimleri de artık hava ve trafik şartlarına göre kendisini ayarlayacak alınacak kayıtlarda bu durumlara göre yeni aman birimleri ortaya çıkacaktır.

Bütün değişimler işlerin daha verimli olması için yapılmaktadır

Tabi ki bu değişim işlerin akışını değiştirmemesi gerekmektedir. Kurye Şirketinin bütün birimleri en yüksek seviyede önlemlerini almıştır. Kış şartlarında gönderi sahiplerininde mümkün olduğunca gönderileri hava şartlarına dayanabilecek şekilde muhafaza edecek şekilde teslim etmeleri kurye de zaman dilimlerindeki olası sarkmalara karşı makul seviyede anlayışlı olmaları iyi olacaktır.

Kurye şirketleri teknolojik, mekanik ve insani yönden işlerin aksamaması için her türlü önlemi almıştır. Kış soğuk yüzünü gösterdiğinde her ihtimale hazırlıklı olmak zorundadır. Sektörde geçen yılların deneyimi ile müşterilerini memnun etmek durumundadır.