Fatih bölgesinde kurye hizmetleri

0
534

Fatih İstanbul’un en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Belki de en eskisi diyebiliriz. Bu yüzden de Fatih te kurye en çok aranılan kurye arama kelimelerinden dir. Özellikle Eminönü belediyesinin de bünyesine katılması ile daha da büyüyen Fatih önemli bir iş merkezidir. İstanbul da turizmin de merkezi konumda dır. Tur şirketleri ve oteller bu bölgede bulunmaktadır.

İstanbul, var olduğu en eski zamanlardan beri yerleşimin kale surları içinde olduğu bir şehir dir. Kale surları yani sur içi denilen yer daha çok gelişmiş bölge olmaktadır. Gelişimin fazla olması bu bölgenin ticaret merkezi olduğu anlamına gelmektedir. Sur dışında yaşamak daha zor olacağı için yerleşim olarak ta bu bölge önemlidir.

Tarih ve Medeniyet bir arada

Bizans dönemi de medeniyetini sur içinde yerleştirmiştir. Osmanlı dönemi ile birlikte aynı yerleşim korunmuş ve sur dışına doğru büyüme başlamıştır. Şehrin merkezi olan tarihi yarım ada turistik olarak çok yoğun bir bölgedir. Sultanahmet, Cağaloğlu ve Hoca paşa bölgeleri turizmin yoğun olduğu bölgelerdir. Bu bölge Kapalı çarşı, Beyazıt laleli olmak üzere genişlemektedir. Kapalı çarşı mısır çarşısına ve Unkapanı’na kadar ticaretin de merkezi olmaktadır.
Sirkeci garı ve çevresi Gülhane den geçerek Cankurtaran ve samatya ya bağlanmaktadır. Bu saydığımız bölgelerdeki turistik tarihi yerler etrafında konaklamak için bir çok otel barındırmaktadır.
Fatih te kurye aramasına takılan bir başka bölge ise laleli ve Aksaray dır. Özellikle gümrüksüz ihracatın çokça yapıldığı bu bölge den tır parklarına evrak gönderimi çıkmaktadır. tır parkları ve gümrükler şehir dışında olduğu için Kurye kullanılmaktadır.
Çapa ve fındık zade bölgeleri ise turizm şirketleri ni bolca gördüğümüz yerlerden olmaktadır. Hastanelerin de bu bölgede olması kurye trafiğini arttırmaktadır. aynı şekilde Akdeniz caddesi ve Fevzi paşa caddesi üzerinde tekstil mağazaları bulunmaktadır. Karagümrük ve ayvansaray da daha yeni kurulan iş merkezleri de kurye ihtiyacı duymaktadır.

Şehrin tam ortasında olması sebebiyle de Fatih te kurye çok önemli br arama kelimesidir. ulaşımın bol olmasına rağmen trafiği hiç eksik olmamaktadır.

Fatih belgesinde her zaman kurye ihtiyacı olacaktır.