Kış mevsimi ve kurye

Mevsimin en güzel yanı insanın şartlarını değerlendirmesidir. Kış mevsimi havaların soğuması ve yağışların başlaması anlamına gelmektedir. Soğuyan hava şartlarında kuryenin de çalışma şartları zorlaşmaktadır. Okulların açılması ile oluşan trafik yoğunluğu ise teslimat sürelerini uzatmaktadır.

0
307

 

Yaz mevsimindeki güzel ve sıcak havalarda motosiklet kullanmak daha keyifli ve rahat olmaktadır. Bu yüzden yaz mevsiminde insanlarda dışarıya çıkıp gerektiğinde gönderilerini kendileri teslim etmek isteyebilirler. Ancak kış geldiğinde soğuk lar başlamaktadır. Yağışlı havalar la beraber dışarıda olmak o kadarda keyifli olmamaktadır. Tabiki zevkler ve renkler tartışmasına girmiyoruz. Soğuk havanında kendine göre güzel hissiyatları vardır. Biz işin tamamen bizimle olan kısmı ile ilgileniyoruz.

Yağmurlar sürmeyi zorlaştırır

Soğuk hava doğru ekipmanlar giyerek muhafaza edilebilecek bir durumdur. Nur kurye her türlü hava şartlarına göre ekipmanlarını hazırlar ve buna göre mesaisine başlar. Kış mevsimi geldiğinde hava şartları yağışlarda beraberinde getirmektedir. Bu durumda özellikle motosiklet bakımları ve lastikler çok önemli olmaktadır. Motosiklet bir kurye için olmazsa olmazdır. Nur kurye bu bilinçle mevsimsel değişikliklerde ekipman ve araçlarını değişen hava şartlarına göre dizayn eder. Kış bakımları ile kış lastikleri kullanılmaya başlanır.

Soğuk hava ve rüzgarın etkisi İstanbul da belirgin hava şartlarındadır. Özellikle Boğazın incileri köprülerden geçişlerde motosiklet sürmek zorlaşmaktadır. Bu durumda doğru kurallar ile sürüşlerin tehlikesi yapılması gerekmektedir. rüzgarların çok olduğu zamanlarda köprülere motosikletlerin girmesi yasaktır. Bu tip durumlarda Nur kurye Sirkeci harem arabalı vapurunu kullanarak müşterilerinin işlerini yarıda bırakmadan hizmete devam etmektedir.

Boğaz hattı dediğimiz Ortaköy, Bebek, Tarabya ve Sarıyer e kadar olan bölümde denizden gelen sert rüzgarlar sürüşü etkilemektedir. Benzer durum Anadolu yakasında de Beylerbeyi Çengelköy Kuleli ve Beykoz a kadar görülmektedir. Şartların ne yada nasıl olması Nur kuryeyi etkilemektedir. Önemli olan işin verilen sürede yapılması ve müşteri memnuniyetidir.
Nur Kurye şehrin her tarafına dağılmış etkin ve deneyimli elemanları ile her zaman hizmete hazır durumdadır.

İstanbul dışına yapılan kurye hizmetimizde müşterilerimizin memnuniyeti ile her zaman takdirlerine erişmektedir.